0603Y0500330GAR
Mfr.Part #
0603Y0500330GAR
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0603Y0500330GAR
Knowles Syfer 0603Y0500330GAR
FlexiCap™ 33pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500330GAR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0603Y0500330GAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm