0603Y0500223MET
Mfr.Part #
0603Y0500223MET
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
0603Y0500223MET
Knowles Syfer 0603Y0500223MET
FlexiCap™ 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500223MET Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0500223MET Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm