0603Y0500222MDT
Mfr.Part #
0603Y0500222MDT
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0500222MDT
Knowles Syfer 0603Y0500222MDT
FlexiCap™ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500222MDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y0500222MDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm