0603Y0500221JAT
Mfr.Part #
0603Y0500221JAT
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
FlexiCap™
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0500221JAT
Knowles Syfer 0603Y0500221JAT
FlexiCap™ 220pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500221JAT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0500221JAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm