0603Y0500182KET
Mfr.Part #
0603Y0500182KET
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0500182KET
Knowles Syfer 0603Y0500182KET
FlexiCap™ 1800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)