0603Y0500181JXT
Mfr.Part #
0603Y0500181JXT
Description
CAP CER 180PF 50V X7R 0603
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603Y0500181JXT
Knowles Syfer 0603Y0500181JXT
FlexiCap™ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)