0603Y0500121GQT
Mfr.Part #
0603Y0500121GQT
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
120pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0500121GQT
Knowles Syfer 0603Y0500121GQT
FlexiCap™ 120pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500121GQT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0500121GQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm