0603Y0500120JFR
Mfr.Part #
0603Y0500120JFR
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0500120JFR
Knowles Syfer 0603Y0500120JFR
FlexiCap™ 12pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0500120JFR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y0500120JFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm