0603Y025P820DCR
Mfr.Part #
0603Y025P820DCR
Description
CAP CER 0.82PF 25V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
0.82pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y025P820DCR
Knowles Syfer 0603Y025P820DCR
FlexiCap™ 0.82pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y025P820DCR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0603Y025P820DCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm