0603Y0253P90DFR
Mfr.Part #
0603Y0253P90DFR
Description
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
3.9pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603Y0253P90DFR
Knowles Syfer 0603Y0253P90DFR
FlexiCap™ 3.9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0253P90DFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y0253P90DFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm