0603Y0253P90BCT
Mfr.Part #
0603Y0253P90BCT
Description
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3.9pF
Datasheets
0603Y0253P90BCT
Knowles Syfer 0603Y0253P90BCT
FlexiCap™ 3.9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0253P90BCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y0253P90BCT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm