0603Y0252P70CCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0252P70CCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2.7pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0252P70CCT
Knowles Syfer 0603Y0252P70CCT
FlexiCap™ 2.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)