0603Y0250821KFT
Mfr.Part #
0603Y0250821KFT
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0250821KFT
Knowles Syfer 0603Y0250821KFT
FlexiCap™ 820pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250821KFT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603Y0250821KFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm