0603Y0250681MDT
Mfr.Part #
0603Y0250681MDT
Description
CAP CER 680PF 25V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0250681MDT
Knowles Syfer 0603Y0250681MDT
FlexiCap™ 680pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250681MDT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
0603Y0250681MDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm