0603Y0250680KCT
Mfr.Part #
0603Y0250680KCT
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0250680KCT
Knowles Syfer 0603Y0250680KCT
FlexiCap™ 68pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)