0603Y0250473JDT
Mfr.Part #
0603Y0250473JDT
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603Y0250473JDT
Knowles Syfer 0603Y0250473JDT
FlexiCap™ 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250473JDT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y0250473JDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm