0603Y0250471MXT
Mfr.Part #
0603Y0250471MXT
Description
CAP CER 470PF 25V X7R 0603
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0250471MXT
Knowles Syfer 0603Y0250471MXT
FlexiCap™ 470pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)