0603Y0250471KXT
Mfr.Part #
0603Y0250471KXT
Description
CAP CER 470PF 25V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
470pF
Datasheets
0603Y0250471KXT
Knowles Syfer 0603Y0250471KXT
FlexiCap™ 470pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)