0603Y0250470JCT
Mfr.Part #
0603Y0250470JCT
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0250470JCT
Knowles Syfer 0603Y0250470JCT
FlexiCap™ 47pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)