0603Y0250392KXR
Mfr.Part #
0603Y0250392KXR
Description
CAP CER 3900PF 25V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
3900pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0250392KXR
Knowles Syfer 0603Y0250392KXR
FlexiCap™ 3900pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250392KXR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
0603Y0250392KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm