0603Y0250391MXR
Mfr.Part #
0603Y0250391MXR
Description
CAP CER 390PF 25V X7R 0603
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
0603Y0250391MXR
Knowles Syfer 0603Y0250391MXR
FlexiCap™ 390pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250391MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0250391MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm