0603Y0250390JFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0250390JFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603Y0250390JFR
Knowles Syfer 0603Y0250390JFR
FlexiCap™ 39pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250390JFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603Y0250390JFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm