0603Y0250331JDT
Mfr.Part #
0603Y0250331JDT
Description
CAP CER 330PF 25V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603Y0250331JDT
Knowles Syfer 0603Y0250331JDT
FlexiCap™ 330pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250331JDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0250331JDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm