0603Y0250222KDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0250222KDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
25V
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
0603Y0250222KDR
Knowles Syfer 0603Y0250222KDR
FlexiCap™ 2200pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250222KDR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0603Y0250222KDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm