0603Y0250220FFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0250220FFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603Y0250220FFR
Knowles Syfer 0603Y0250220FFR
FlexiCap™ 22pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250220FFR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0603Y0250220FFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm