0603Y0250122JXT
Mfr.Part #
0603Y0250122JXT
Description
CAP CER 1200PF 25V X7R 0603
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1200pF
Datasheets
0603Y0250122JXT
Knowles Syfer 0603Y0250122JXT
FlexiCap™ 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)