0603Y0250122JDR
Mfr.Part #
0603Y0250122JDR
Description
CAP CER 1200PF 25V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1200pF
Datasheets
0603Y0250122JDR
Knowles Syfer 0603Y0250122JDR
FlexiCap™ 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250122JDR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
0603Y0250122JDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm