0603Y0250121KXT
Mfr.Part #
0603Y0250121KXT
Description
CAP CER 120PF 25V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603Y0250121KXT
Knowles Syfer 0603Y0250121KXT
FlexiCap™ 120pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250121KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603Y0250121KXT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm