0603Y0250121KDR
Mfr.Part #
0603Y0250121KDR
Description
CAP CER 120PF 25V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0250121KDR
Knowles Syfer 0603Y0250121KDR
FlexiCap™ 120pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250121KDR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0603Y0250121KDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm