0603Y0250120FFR
Mfr.Part #
0603Y0250120FFR
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603Y0250120FFR
Knowles Syfer 0603Y0250120FFR
FlexiCap™ 12pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250120FFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0250120FFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm