0603Y0250103KDT
Mfr.Part #
0603Y0250103KDT
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
0603Y0250103KDT
Knowles Syfer 0603Y0250103KDT
FlexiCap™ 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250103KDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0603Y0250103KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm