0603Y0250103JDT
Mfr.Part #
0603Y0250103JDT
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0250103JDT
Knowles Syfer 0603Y0250103JDT
FlexiCap™ 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250103JDT Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
0603Y0250103JDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm