0603Y0250102MXT
Mfr.Part #
0603Y0250102MXT
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Datasheets
0603Y0250102MXT
Knowles Syfer 0603Y0250102MXT
FlexiCap™ 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)