0603Y0250102MDT
Mfr.Part #
0603Y0250102MDT
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Actuator Type :
TOGGLE
Mounting Type :
Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Illumination Voltage (Nominal) :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Series :
SNAPAK®
Current Rating :
3A