0603Y0250102KXR
Mfr.Part #
0603Y0250102KXR
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0250102KXR
Knowles Syfer 0603Y0250102KXR
FlexiCap™ 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250102KXR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0250102KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm