0603Y0250102JFR
Mfr.Part #
0603Y0250102JFR
Description
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0250102JFR
Knowles Syfer 0603Y0250102JFR
FlexiCap™ 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250102JFR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0603Y0250102JFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm