0603Y0250102JCR
Mfr.Part #
0603Y0250102JCR
Description
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603Y0250102JCR
Knowles Syfer 0603Y0250102JCR
FlexiCap™ 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250102JCR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0250102JCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm