0603Y0250101JDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603Y0250101JDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 25V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0250101JDR
Knowles Syfer 0603Y0250101JDR
FlexiCap™ 100pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250101JDR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0250101JDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm