0603Y0250100KCR
Mfr.Part #
0603Y0250100KCR
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0603Y0250100KCR
Knowles Syfer 0603Y0250100KCR
FlexiCap™ 10pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250100KCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603Y0250100KCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm