0603Y0250100JCT
Mfr.Part #
0603Y0250100JCT
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0250100JCT
Knowles Syfer 0603Y0250100JCT
FlexiCap™ 10pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)