0603Y0250100GCR
Mfr.Part #
0603Y0250100GCR
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0603Y0250100GCR
Knowles Syfer 0603Y0250100GCR
FlexiCap™ 10pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0250100GCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0603Y0250100GCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm