0603Y016P820DFT
Mfr.Part #
0603Y016P820DFT
Description
CAP CER 0.82PF 16V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.82pF
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0603Y016P820DFT
Knowles Syfer 0603Y016P820DFT
FlexiCap™ 0.82pF 16V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y016P820DFT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603Y016P820DFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm