0603Y016P470DCR
Mfr.Part #
0603Y016P470DCR
Description
CAP CER 0.47PF 16V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.47pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0603Y016P470DCR
Knowles Syfer 0603Y016P470DCR
FlexiCap™ 0.47pF 16V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y016P470DCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y016P470DCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm