0603Y0166P80DCT
Mfr.Part #
0603Y0166P80DCT
Description
CAP CER 6.8PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0166P80DCT
Knowles Syfer 0603Y0166P80DCT
FlexiCap™ 6.8pF 16V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)