0603Y0165P60DFT
Mfr.Part #
0603Y0165P60DFT
Description
CAP CER 5.6PF 16V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0165P60DFT
Knowles Syfer 0603Y0165P60DFT
FlexiCap™ 5.6pF 16V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0165P60DFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603Y0165P60DFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm