0603Y0163P90CCR
Mfr.Part #
0603Y0163P90CCR
Description
CAP CER 3.9PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance :
3.9pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0163P90CCR
Knowles Syfer 0603Y0163P90CCR
FlexiCap™ 3.9pF 16V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0163P90CCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603Y0163P90CCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm