0603Y0163P90BFT
Mfr.Part #
0603Y0163P90BFT
Description
CAP CER 3.9PF 16V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.9pF
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0603Y0163P90BFT
Knowles Syfer 0603Y0163P90BFT
FlexiCap™ 3.9pF 16V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0163P90BFT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603Y0163P90BFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm