0603Y0163P30CFR
Mfr.Part #
0603Y0163P30CFR
Description
CAP CER 3.3PF 16V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
3.3pF
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603Y0163P30CFR
Knowles Syfer 0603Y0163P30CFR
FlexiCap™ 3.3pF 16V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603Y0163P30CFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603Y0163P30CFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm