0603Y0162P70CCT
Mfr.Part #
0603Y0162P70CCT
Description
CAP CER 2.7PF 16V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
2.7pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603Y0162P70CCT
Knowles Syfer 0603Y0162P70CCT
FlexiCap™ 2.7pF 16V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)