0603Y0160330KCT
Mfr.Part #
0603Y0160330KCT
Description
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603Y0160330KCT
Knowles Syfer 0603Y0160330KCT
FlexiCap™ 33pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)